Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

За яких умов лікар в окупації не стане колаборантом, – пояснив Віктор Ляшко

11 Червня 2022, 18:25

За умови, якщо лікар виконує професійні обов’язки на тимчасово окупованій території й забезпечує життєдіяльність лікарні, його не вважатимуть колаборантом. Про це в інтерв’ю «Українській правді. Життя» заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Посадовець пообіцяв, що відстоюватиме позицію, що оплата праці медиків у лікувальному закладі на ТОТ, навіть якщо це забезпечують окупаційні адміністрації, та їхня робота тут за фахом, не розглядатиметься як співпраця з окупантом. Адже у наших медиків немає іншого виходу в таких умовах, коли бракує доступу до банкоматів або російські військові призупиняють обіг українських карток. Це просто виживання до того часу, поки Збройні сили України не прийдуть і не звільнять територію.

Також очільник відомства підкреслив, що Україна продовжує виплачувати зарплату медикам, які перебувають в окупації.

Віктор Ляшко наголосив, що якщо медик бере в окупантів ліки чи бензин, то це не є співпрацею з ворогом, це – робота для забезпечення життєдіяльності лікарні, яка має рятувати українців.

Натомість, як пояснює міністр, того ж медика вважатимуть колабораціоністом і зрадником, якщо він проявлятиме ініціативу щодо його призначення керівником. Або якщо особа свідомо співпрацюватиме із окупаційною владою з політичних мотивів та визнаватиме законність окупації.

Нагадаємо, що всі поліцейські, які в Маріуполі перейшли на бік так званої «днр» і зрадили Україну, звільнені з органів внутрішніх справ. Проти них розпочато кримінальне провадження.

Фото. Дмитро Ларін