Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

20 тисяч євро на рік. Скільки можна заробити у Франції без знання мови

11 Червня 2022, 15:30

Чимало українців, які через війну переїхали до Франції та отримали статус тимчасового захисту, вже знайшли роботу. Але мало хто знає, які вакансії є у Франції без знання французької мови та скільки українці можуть заробити. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на сайт Координаційного комітету допомоги Україні у партнерстві з посольством України у Франції.

З чого почати пошук роботи і яка мінімальна зарплата

Українці, які отримали тимчасовий захист у Франції, автоматично мають право на професійну діяльність. Біженець може бути найманим працівником або стати приватним підприємцем.

На сторінці Refugies.info зібрана інформація, як українським біженцям збудувати своє життя у Франції: від роз’яснення юридичних моментів до варіантів навчання для подальшого працевлаштування та пропозицій для тих, хто не володіє французькою мовою.

Також деякі пропозиції роботи від французьких роботодавців можна знайти і на цій Facebook-сторінці.

Якщо ви лікар, то у Франції спеціалістам у цій сфері пропонують спрощену процедуру підтвердження кваліфікації з подальшим працевлаштуванням молодшим лікарем, а медсестрам і фізіотерапевтам надають роботу доглядальниками.

На яких сайтах можна шукати роботу самостійно

Перш ніж почати шукати роботу, біженцям потрібно зареєструватися в центрі зайнятості (pole emploi), це можна зробити онлайн. Він має найбільшу базу вакансій у країні, проглядати їх можна й без реєстрації в системі.
Також є чимало сайтів із пропозиціями роботи, де можна шукати вакансії самим:

Яку зарплату можна знайти для українців без знання французької мови

Серед пропозицій вакансій, де не потрібно знання французької мови, працівники на ресепшн у готель Парижа з хорошим рівнем англійської. При робочому тижні 30 годин заробітна плата на рік становитиме від 27 тис. євро (990,9 тис. грн).

Догляд за літніми людьми оцінюється мінімально та погодинно – від 10,8 євро (396 грн). За сезонну роботу з озеленення, включаючи прополювання бур’янів та садові роботи, пропонують від 20 тис. євро (734 тис. грн) заробітної плати на рік плюс бонуси. Це якраз мінімальна офіційна зарплата.

Втім, є чимало пропозицій працювати пакувальником на різноманітних підприємствах харчової промисловості. Такі вакансії легше знайти на сайтах українською та російською мовою або у відповідних групах у соцмережах.

Наприклад, на сторінці групи Facebook «Робота у Франції» пропонують роботу для жінок чи родин:

Оператор кондитерського виробництва у Франції, Реймс. Пакування, комплектування наборів, виготовлення тістечок. Робота з довгостроковим контрактом і зарплатою 1 тис. євро (36,7 тис. грн) плюс додаткові години, ваучери на харчування, житло, медичне страхування.

На сайті eurabota.ua – схожа вакансія на шоколадній фабриці у передмісті Парижа. Там пропонується зарплата 10 євро на годину з 8-10 годинними змінами і проживанням у хостелі. Платити обіцяють від 2 тис. євро (73,4 тис. грн).

Фасуючи пазли та іграшкові конструктори на конвеєрі підприємства у Марселі, можна заробити 2,6 тис. – 3 тис. євро (95,4 тис. – 110,1 тис. грн) на місяць (14 євро (513 грн) за годину). Зміни по 10-12 годин на день, 6 днів на тиждень.

Нагадаємо, в Японії компанії зможуть отримати гранти за працевлаштування переселенців з України.

Фото: pixabay