В Україні створили інтерактивну «Бібліотеку пам’яті» зі спогадами українців, які вимушені були евакуюватися
29 Вересня 2024, 15:34
В Україні запустили онлайн-платформу під назвою «Бібліотека пам’яті», що є інтерактивною галереєю, де зібрано спогади українських родин, які через постійні обстріли та руйнування були вимушені залишити свої домівки. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Детектор медіа».
Зазначається, що ідея створення цього проєкту виникла у відповідь на нестандартні запити про гуманітарну допомогу. Люди почали звертатися з проханнями зберегти їхні цінні спогади: фотографії, відеозаписи, альбоми, дитячі малюнки та фотоплівки, які є джерелом підтримки та важливою частиною їхньої ідентичності.
Коли таких звернень стало дуже багато, керівник організації IAC ISHR звернувся до творців сервісу зацифровування спогадів Memory Box. Спільно вони заснували ініціативу «Збережемо».

Фото: zberezhemo.iac-ishr.org
«Працюючи з людьми у вразливих регіонах, ми зрозуміли, що часто вони бажають вберегти саме свою історію, заховану у старих фото, відеокасетах чи дитячих малюнках. Спогади для них – потужне джерело сили та підтримки. Тож ми зрозуміли… ми зобов’язані допомогти», – йдеться у повідомленні.
Ініціатива запропонувала людям зацифрувати їхні сімейні архіви та за бажанням поділитися ними. У такий спосіб на основі зібраних матеріалів вдалося створити онлайн-бібліотеку. Організатори підкреслили, що, хоча в цій бібліотеці немає традиційних книжок, полиць чи каталогів, там можна ознайомитися зі збереженими спогадами, що стали частиною загальної колекції.
Цей проєкт створили в межах благодійної ініціативи Zberezhemo, яка реалізується гуманітарною організацією IAC ISHR разом із сервісом зацифровування спогадів Memory Box.
Раніше ми розповідали про те, що в Україні стартувала кампанія «Мій дім помістився в чашку» про складнощі виїзду з окупації та адаптації переселенців.