Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Києві відкрили Меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

14 Вересня 2024, 8:11

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України Володимира Зеленського

Нещодавно у столиці в межах четвертого саміту міжнародної «Кримської платформи» відкрили меморіал, присвячений ушануванню трагедії кримськотатарського народу. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Офіційне інтернет-представництво Президента України Володимира Зеленського.

Зазначається, що він символічно з’явився на тому місці, де раніше протягом пів століття стояв пам’ятник чекістам. Його демонтували кілька років тому.

«На цьому місці ми відкриваємо меморіал на честь ушанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, геноциду кримських татар. І як символ того, що тирани й диктатори неодмінно програють. Ми відкриваємо меморіал у той час, коли історія знову повторюється, коли Крим знову став полем бою за свободу, за гідність і за право жити – жити на своїй землі», – сказав Володимир Зеленський.

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України Володимира Зеленського

Він переконаний, що  колись неодмінно такий самий меморіал з’явиться у вільному Криму.

«Крим – це не просто територія. Це частина нашої душі, це земля, де наші люди жили в мирі, жили в гармонії зі своєю культурою, зі своєю мовою, зі своїми традиціями. Ми не просто боремося за повернення Криму – ми боремося за відновлення справедливості, за можливість для кожного кримчанина повернутися додому, у свій дім, у свій Крим, вільний від Росії та страху», – наголосив Президент.

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України Володимира Зеленського

Глава держави також зауважив, що план Формули миру – це й план повернення Криму, відновлення прав кримськотатарського народу, українців та всіх, хто живе на цій землі.

Кримська платформа – ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат. Перший саміт відбувся у 2021 році. 

Платформа спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні мирним шляхом.

Нагадаємо, що раніше було представлено законопроєкт щодо відновлення державної влади в Криму.