Найважливіше на сайті Мінреінтеграції за тиждень 2 вересня — 8 вересня
8 Вересня 2024, 18:41Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України підготувало дайджест найважливіших новин за тиждень, що минає. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм-канал відомства.
Цього тижня у звʼязку з переходом Ірини Верещук на посаду Заступника Керівника Офісу Президента України Верховна Рада підтримала її відставку з посади Віцепрем’єр-міністра — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Виконувачем обовʼязків Міністра з питань реінтеграції ТОТ України Кабінет Міністрів призначив Анатолія Стельмаха.
На засіданні оборонного Комітету Верховної Ради відбулася презентація законопроєкту з відновлення державної влади в Криму.
Проєкт Закону був розроблений Мінреінтеграції спільно з представниками Офісу Президента, Представництва Президента в АР Крим, Мінінфраструктури та Національного агентства з питань державної служби. У березні цього року проєкт підтримав Кабмін.
Уряд ухвалив постанову, якою врегулював зарахування стажу для виплати надбавки за вислугу років українським педагогічним і науково-педагогічним працівникам, які працюють за межами України.
На засіданні Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану було ухвалено рішення про примусову евакуацію дітей із деяких населених пунктів Донеччини.
Почалися перші виплати сімʼям з дітьми у прифронтових районах Дніпропетровської, Донецької та Харківської областей у межах спільного проєкту Мінреінтеграції та ЮНІСЕФ.
Розмір грошової допомоги становить 21 800 гривень. Це дасть цим домогосподарствам змогу завчасно підготуватися до проходження зимового періоду. На зазначений проєкт ЮНІСЕФ виділив понад 260 мільйонів гривень.
Загалом у межах програми заходами підтримки щодо підготовки до зими 2024/2025 планується охопити до 60 тисяч мешканців прифронтових територій.
Мінреінтеграції підготувало роз’яснення щодо того, як мешканцям прифронтових територій отримати фінансову допомогу для купівлі твердого палива.
Йдеться про громади Сумської, Харківської, Херсонської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Чернігівської областей. Розмір виплати допомоги становить 21 тисячу гривень на одне домогосподарство за весь опалювальний сезон 2024–2025 року.
Ця програма грошової допомоги на опалення реалізується за фінансової підтримки міжнародних організацій, зокрема УВКБ ООН. Усього на вказаний гуманітарний проєкт передбачено 1,2 мільярда гривень.
Набрав чинності Стандарт державної мови «Українська мова як іноземна. Рівні загального володіння А1–С2». Він забезпечить підґрунтя для відкриття освітніх українськомовних програм і навчальних мовних центрів тощо.
Цю тему постійно порушували на нарадах щодо вирішення проблемних питань українських громадян за кордоном, які проводило Мінреінтеграції.