Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Компанія Starlink Ukraine отримала ліцензію оператора

10 Червня 2022, 9:05

Її внесли до Реєстру постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг за номером 1. Представництво компанії SpaceX невдовзі розпочне активну роботу в Україні.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на повідомлення міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

Важливо зазначити, що перші термінали Starlink прибули в Україну через три дні після повномасштабного вторгнення росії . Насамперед їх передавали військовим, а також лікарням, підприємствам критичної інфраструктури, школам, пожежним частинам, державним установам, волонтерам.

Starlink з’являється в населених пунктах, де інфраструктура була зруйнована внаслідок бойових дій. Так, у Чернігівській області на базі одного термінала відновили мережу місцевого провайдера в п’яти селах. Без Starlink людям довелося би чекати на відновлення інтернету декілька місяців.

Термінали передають і просто в користування громадам через сільські ради. Там вони працюють як публічна точка доступу: охочі можуть прийти у сільраду та під’єднатися до Wi-Fi.

Також система Starlink допомагає налагоджувати зв’язок українським мобільним операторам. Наприклад, «Київстар» за допомогою обладнання Starlink відновив зв’язок у Бородянці, Vodafone – в Ірпені, а Lifecell – у Бучі.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, росіяни активно блокують українцям на тимчасово окупованих територіях зв’язок та інтернет, щоб ті не могли дізнатися правду про ситуацію в Україні та світі.

Фото: m.day.kyiv.ua