Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Швейцарії відкрито виставку українського сучасного мистецтва

10 Червня 2022, 8:45

Мистецтво України». Творча панель знайомитиме публіку з сучасним українським мистецтвом. До 14 червня гості цього проєкту зможуть оцінити задум його ідейників, котрі таким чином прагнуть ілюструвати власні погляди на процес народження нового зі старого. Про подію повідомляє видання НВ.

У рефлексіях щодо національної ідентичності й колективної приналежності, у відповідь на жахливі події та екстремальні трагедії вибухає наднова — зірка, утворена з наших голосів, нашого болю та нашої рішучості – таку, згенеровану в одному реченні, дають організатори рецензію щодо представлених доробків.

Виставка «Наднова. Мистецтво України» об’єднала в собі три проєкти: «Непорушна стіна», «Bohemian Art Corner. Basel edition» і благодійний фандрейзинг «Руки для мами».

Серед учасників виставки — українські художники: Олег Тістол, Віктор Сидоренко, Сергій Мельниченко, Наталія Корф-Іванюк, Waone, Анна Луговська, Юрій Мусатов, Ніна Мурашкіна, Андрій Підлісний.

Проєкт «Непорушна стіна» є символом згуртованості українського народу. Монументальна мозаїка поєднує понад 250 мистецьких творів, створених понад 100 українськими художниками у перші два місяці війни і роздрукованих в єдиному форматі. Колективне висловлювання багатьох художників зливається в єдину «Непорушну стіну», в один мистецький щит.

«Bohemian Art Corner. Basel edition» презентує мистецтво у форматі арт-вечірки: виставка молодого сучасного мистецтва з усіма атрибутами вечірки й неформальним спілкуванням із художниками та кураторами. Проєкт започатковано 2020-го в Києві. Відтоді влаштовано 12 арт-вечірок.

Благодійний фандрейзинг «Руки для мами» прагне зібрати кошти на протези українським матерям, які втратили кінцівки під час війни. Адже мами мають продовжувати жити й доглядати своїх малолітніх дітей.

Нагадаємо, що в польському Вроцлаві відкрилася виставка, присвячена захисникам «Азовсталі».

Фото: НВ