Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як продовжити дію закордонного паспорта в умовах війни

9 Червня 2022, 19:00

Через війну в Україні Кабмін ухвалив рішення з 1 березня 2022-го продовжити строк дії паспортів громадян України для виїзду за кордон на 5 років. Про порядок продовження строку дії закордонного паспорту повідомляє РеІнформ з посиланням на LigaZakon.

Зазначається, що постанова діятиме протягом одного року з дня припинення або скасування воєнного стану.

Інформація про продовження строку дії закордонного паспорту вноситься на підставі заяви особи або її законного представника, а також наявного закордонного паспорту.

Документи подають у територіальні підрозділи Державної міграційної служби, посольства і консульської установи України незалежно від місця реєстрації, тобто – за місцем звернення. Інформацію вносять у закордонний паспорт у день звернення, безоплатно.

Необхідні документи:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • заява про продовження терміну дії закордонного паспорта.

Звертатися можна в будь-який територіальний орган або підрозділ Державної міграційної служби. А в разі перебування за кордоном – у посольство чи консульську установу України.

Зазначається, що оформити продовжену дію паспорта можна не раніше, ніж за три місяця до закінчення визначеного раніше терміну.

Слід зауважити, що документи для внесення у паспорт для виїзду за кордон законного представника інформації про дитину теж подають у територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС за місцем звернення. У разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном документи подають у посольство або консульську установу України.

Раніше ми повідомляли, що тепер в Україні можна одночасно оформити ID-картку і закордонний паспорт.