Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як українським біженцям записати дитину до школи в Румунії: покроково

9 Червня 2022, 16:48

Щоб улаштувати дитину до школи в Румунії, найперше вам необхідно звернутися до окружної шкільної інспекції. Перелік окружних інспекцій та їхні контактні дані ви зможете знайти на сайті Міністерства освіти Румунії.

Наступним кроком буде заповнення заяви про зарахування дитини до школи зі статутом аудієнції. Її можна завантажити особисто, перейшовши за посиланням, або ж отримати бланк заяви в окружній інспекції.

Ви можете подати заяву до штаб-квартири Окружної шкільної інспекції, з якою ви зв’язалися, або онлайн, електронною поштою до Окружної шкільної інспекції.

Якщо ви хочете, щоб вашій дитині була надана психолого-педагогічна допомога та консультування, обов’язково відзначте і цей варіант у списку.

Заява буде розглянута протягом одного дня з моменту її подання, і відповідальна комісія зв’яжеться з вами щодо того, куди вашу дитину направили для продовження навчання. Коли комісія проаналізує вашу заяву і проведе з вами зустріч, ви разом вирішите, в яку групу/клас буде влаштовано вашу дитину. Ви повинні знати, що участь у цих заходах здійснюється на основі чіткого графіку, що встановлений відповідним навчальним підрозділом.

Слід зауважити, що для українських дітей, які хочуть вивчати румунську мову, шкільна інспекція країни створить необхідні умови та забезпечить кадровий ресурс, який відповідає запиту. Ви можете подати заяву до штаб-квартири Окружної шкільної інспекції, з якою ви зв’язалися, або онлайн, електронною поштою до Окружної шкільної інспекції.

Міністерство освіти Румунії повідомляє, що станом на 3 червня згідно з централізованими даними обласних шкільних інспекцій, українські біженці подали 2648 заявок на зарахування до дошкільних та шкільних закладів освіти країни. Також у відомстві інформують, що 2577 дітей-біженців уже зараховано до румунських шкіл та дитячих садків.