Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Школи у Польщі. Скільки учнів з України приймуть 1 вересня?

9 Червня 2022, 16:00

Близько 600 тисяч школярів, які є дітьми українських біженців, підуть до школи у Польщі 1 вересня. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Facebook-сторінку Transatlantic Future Leaders Forum.

Фонд «Форум лідерів Трансатлантичного майбутнього» розповідає про те, як інтегрувати школярів з України у польську систему освіти.

Навчання українців

Згідно з результатами, зараз у Польщі перебуває близько 800 тисяч дітей шкільного віку з України, з них до 200 тисяч дітей вже інтегровані у польську систему освіти.

У повідомленні зазначається, що найкращим шляхом до побудови ефективної системи освіти біженців є надання місцевим органам влади коштів або збільшення освітніх субсидій. Адже це дозволить запобігти перервам дітей біженців у навчанні, прискорить адаптацію та збільшить кількість робочих місць у школах.

Що робити з паралельною освітою?

На думку представників фонду, однією з найбільших загроз для навчання дітей-біженців є створення паралельної до польської системи освіти. Автори вважають, що найважливішою має бути інтеграція польських та українських дітей.

Мова йде про те, що польським та українським дітям буде складно, якщо в одній школі триватиме паралельне навчання. Автори вважають, що підготовчі заняття, запропоновані урядом, мають бути коротшими. Дітей слід ввести в систему освіти якомога швидше, так їм легше буде адаптуватися.

Українська та польська системи освіти дещо відрізняються, зокрема це стосується загальної кількості годин навчання на тиждень на рівні початкової освіти – в Україні навантаження становить, в середньому, 24 години на тиждень, у Польщі – 20.

Нагадаємо, що у Польщі працевлаштувалися понад 200 тис. українських біженців.

Фото. Adrianna Bochenek / Agencja Wyborcza.pl