Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Родини військовополонених можуть отримати виплати. Як подати заяву?

9 Червня 2022, 14:25

За військовослужбовцями, захопленими в полон або заручниками, а також інтернованими в нейтральних державах або безвісно відсутніми, зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та інших видів грошового забезпечення. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України з посиланням на видання «АрміяINFORM».

Сім’ям зазначених військовослужбовців щомісячно виплачується грошове забезпечення, також додаткові та інші види виплат, у порядку та в розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України. Механізм виплати визначається постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 884.

Як подати заяву на отримання виплат?
Щоб отримувати виплату, члени родини мають звернутися із заявою на ім’я командира військової частини. До заяви додаються:

  • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (якщо немає такої інформації в паспорті);
  • копія свідоцтва про шлюб (якщо є);
  • копії свідоцтв про народження дітей (якщо є);
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Командир (начальник, керівник) військової частини (установи, організації) розглядає протягом 15 днів подані документи та ухвалює рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.

В громадській організації «Юридична Сотня» зазначили, що право на отримання виплат замість військовослужбовців мають:

  • дружина (чоловік) військовослужбовця, а за їхньої відсутності повнолітні діти, які проживають разом із військовослужбовцем;
  • законні представники (опікуни, піклувальники) чи усиновлювачі неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства – незалежно від їхнього віку) військовослужбовця (за відсутності дружини (чоловіка);
  • особи, які перебувають на утриманні військовослужбовця або батьки військовослужбовця (за відсутності дружини (чоловіка) та дітей).

В ГО «Юридична сотня» уточнили, що виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, інтернування військовослужбовців або їхнє звільнення, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата коштів здійснюється не більше ніж до дня виведення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.

Виплати діляться на всіх, хто має на них право, в рівних частинах. За письмової відмови однієї з осіб від виплати грошового забезпечення її частка рівномірно розподіляється між іншими особами, які мають право на одержання.

Сім’ї військовослужбовців також мають право на отримання додаткової винагороди згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 168. Йдеться про виплату додаткової винагороди під час дії воєнного стану в розмірі 30 тис. грн щомісячно та збільшеної винагороди до 100 тис. грн.

Однак грошове забезпечення членам сімей військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (установи, організації), місця служби або дезертували, не виплачується.

Нагадаємо, Україна вимагає дзеркального гуманного ставлення до українських військовополонених від російської сторони.