ЮНЕСКО створило в Україні Офіс підтримки відновлення
22 Серпня 2024, 14:46Фото ілюстративне: Укрінформ
Нещодавно ЮНЕСКО створило Офіс підтримки відновлення при Міністерстві культури та інформаційної політики України. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт відомства.
Завдання і план діяльності Офісу підтримки відновлення нещодавно обговорили виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв і голова бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі.
«Основна мета – посилити роботу МКІП за одним із пріоритетних для країни напрямків з відновлення об’єктів культурної спадщини та інфраструктури, зруйнованих унаслідок повномасштабного вторгнення в Україну російських військ», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що проєкт імплементуватиме громадська спілка «Фонд підтримки реформ в Україні». Його основними цілями будуть:
- підвищення спроможності відомства захищати культурну спадщину України за допомогою експертних технічних консультацій;
- сприяння розробці політики відповідно до міжнародних стандартів;
- забезпечення співпраці зі стейкхолдерами для ефективних процесів відновлення та реконструкції.
Також ініціатива спрямована на просування цифрової трансформації в управлінні спадщиною за допомогою інноваційних інструментів і технологій.
Фото: mcip.gov.ua
«Для нас дуже важливо стратегічно підтримувати і Міністерство, і країну загалом, щоб допомогти поставити культуру на гідне місце, яке вона має займати у відбудові та відновленні, змістити акцент із того, що культура є жертвою цієї війни, на те, що зараз є можливість розвинути цей сектор, зробити його кращим, сталішим більш інклюзивним, змістити фокус на родину, зі спільнотами, а також поширити вплив культури на всі інші сектори», – зазначила К’яра Децці Бардескі.
Планується, що, відповідно до покладених завдань, новостворений Офіс підтримки відновлення виконуватиме такі функції:
- надаватиме МКІП пропозиції щодо розбудови спроможності закладів культури й освітніх закладів сфери культури, відновлення людського капіталу й надання культурних послуг відповідно до сучасних стандартів;
- забезпечуватиме покращення комунікації щодо відновлення сфери культури в національному й міжнародному інформаційному просторі;
- надаватиме пропозиції відомству щодо ефективної оцінки впливу російського вторгнення на культурний сектор;
- забезпечуватиме підтримку установи в інтеграції й наданні технічної допомоги для досягнення цілей сталого розвитку в Україні за допомогою різноманітних заходів та інше.
Раніше ми розповідали про те, що в ЮНЕСКО планують посилювати допомогу Україні.