Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українським військовим намагаються погрожувати через повідомлення

9 Червня 2022, 11:30

Спецслужби рф намагаються залякувати українських військовослужбовців, розсилаючи на особисті телефонні номери письмові повідомлення з погрозами. У них лунають заклики зрадити присязі, скласти зброю, здаватися в полон або перейти на бік ворога. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Держспецзв’язку.

Підсилюються погрози зазначенням персональних даних (прізвища та імені особи, коду платника податків, місця реєстрації та інколи даними щодо чисельності та складу сім’ї).

Розсилання йде через SMS, а також через мобільні месенджери “Телеграм”, “Вайбер”, “Сігнал” або “Ватсап”.

У тексті погроз йдеться про нібито точне встановлення місця перебування особи, якій надійшло таке повідомлення. Зазначається, що у випадку продовження служби по місцях проживання власника телефону та його сім’ї буде завдано точних ракетних ударів.

Такого типу погрози спрямовані в першу чергу на те, щоб дестабілізувати морально-психологічний клімат у підрозділах Сил оборони України, посіяти сумніви та знизити бойовий дух.

Зазвичай вказані персональні дані є застарілими: особа давно змінила місце реєстрації, переїхала в іншу місцевість, змінила підрозділ, у якому проходила військову службу, припинила проходження військової служби взагалі тощо.

Подібні дії ворога є одним із видів психологічної атаки, яка не підкріплюється жодними конкретними діями. Довіряйте тільки перевіреним джерелам.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, військовослужбовці, які зазнали контузії, каліцтва або захворіли унаслідок воєнної агресії рф, мають право на безкоштовне протезування та ортезування в Україні.

Фото: vechirniy.kyiv.ua