Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Грошова допомога українцям від Червоного Хреста. Хто може її отримати в Польщі?

9 Червня 2022, 9:03

Програма гуманітарної допомоги польського Червоного Хреста пропонує фінансову допомогу українським біженцям, які перебувають у цій країні. Її розмір складає до 710 злотих на особу та виплачується протягом 4 місяців. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на портал VisitUkraine.Today.

Фінансова допомога доступна для людей, які залишили Україну через війну, знаходяться у Польщі та належать до однієї з цих категорій:

  • родина, яку очолює одна особа, принаймні з однією дитиною молодше 18 років або людиною похилого віку старше 50 років. Главою родини вважається особа, яка приймає рішення і є основною контактною особою в сім’ї;
  • родина, яку очолюють особи похилого віку старше 50 років;
  • родина з двома або більше утриманцями (безробітними) молодше 18 років та старше 50 років;
  • родина з однією або декількома особами з інвалідністю.

Зазначається, що отримати кошти від Червоного Хреста не можуть ті, хто вже отримали фінансову допомогу від інших гуманітарних організацій.

Розмір допомоги для українських біженців складає 710 злотих на главу родини та 610 злотих на кожного додаткового члена родини (максимально до п’яти осіб).

Щоб скористатися програмою допомоги, одна особа із родини повинна подати заявку. Кожному члену родини потрібне посвідчення особи державного зразка.

При подачі заявки необхідно:

  • мати смартфон;
  • завантажити додатки для зв’язку та обміну повідомленнями (рекомендується мати як мінімум два канали зв’язку з вами – Whatsapp. Viber, SMS повідомлення, e-mail).
  • мати документи, що засвідчують особу (закордонний паспорт, ID карту або внутрішній паспорт громадянина України; закордонний паспорт іноземця з видом на проживання; свідоцтва про народження (для дітей та підлітків).

Щоб подати заявку, потрібно завантажити спеціальний додаток від Червоного Хреста і дотримуватись інструкцій, вказаних в ньому. Додаток доступний для IOS та Android. Якщо заявка буде схвалена, на Viber або Whatsapp вам надійде сповіщення про те, як отримати допомогу.

Заявка опрацьовується мінімум 2 тижні.

Після схвалення заявки можна обрати спосіб отримання коштів:

  • якщо у вас є рахунок у ПриватБанку, Монобанку, Ощадбанку або А-Банку Ви можете швидко отримати гроші через їхній мобільний додаток. Якщо у вас немає мобільного додатку вашого банку, завантажте його на свій телефон. Докладна інструкція, як отримати гроші через додатки українських банків тут.
  • якщо ви бажаєте отримати допомогу готівкою, вам необхідно відвідати будь-яке відділення MoneyGram. Ви повинні поспілкуватися з агентом та надати йому код MoneyGram. Для видачі готівки MoneyGram приймає такі документи, що засвідчують особу, як закордонний паспорт, ID карта, українське посвідчення водія, документ про тимчасовий захист, виданий у Польщі.Наразі допомога надається у Лодзі, проте очікується розширення програми на інші міста Польщі.

Більш детальна інформація про отримання фінансової допомоги є на сайті програми.

Нагадаємо, у травні Міжнародний Комітет Порятунку (International Rescue Committe) відновив реєстрацію для надання грошової допомоги людям, які втекли від війни в Україні до Польщі після 24 лютого.