Все про українців на Батьківщині й за кордоном
ВАЖЛИВО

Опитування: Понад 90% українців пишаються своїм громадянством

12 Серпня 2024, 13:12

Фото: www.istockphoto.com

91,4% опитаних українців пишаються тим, що є громадянами України. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на результати соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова, пише Інтерфакс Україна.

Зазначається, що на запитання, наскільки ви пишаєтеся тим, що ви громадянин України, 91,4% респондентів відповіли, що пишаються або скоріше пишаються, 6,1% – не пишаються або скоріше не пишаються, а 2,5% не змогли відповісти.

Фото: Центр Разумкова

Також, згідно з опитуванням, 95,8% пишаються або ставляться позитивно до прапора України, 96,5% – пишаються або ставляться позитивно до герба України, 90,4% – пишаються або ставляться позитивно до гімну України.

Щодо етнічної ідентичності, 94,7% опитаних вважають себе етнічними українцями, 1,9% – етнічними росіянами, 1,9% віднесли себе до інших етносів, 1,5% не визначилися із своєю етнічною належністю.

Фото: Центр Разумкова

Даючи відповідь на питання, до якої культурної традиції вони себе відносять, респонденти найчастіше відповідали, що відносять себе до української культурної традиції (76,2%), 14,4% – до загальноєвропейської, 3,8% – до радянської, 0,5% – до російської, 1,4% – до інших традицій, а 3,7% не змогли визначитися.

Відповідаючи на запитання про рівень володіння українською мовою, 69,5% сказали, що володіють нею вільно, 27,1% – достатньо для спілкування на побутовому рівні, але складно розмовляти українською на спеціальні теми, 2,2% – погано розуміють українську і для них проблемно нею спілкуватися, 0,5% – узагалі не розуміють української мови, а 0,7% не змогли визначитися з відповіддю.

Фото: Центр Разумкова

Крім того, 70,5% відповіли, що спілкуються вдома українською мовою, 17,8% – іноді українською, а іноді російською, 11% – російською.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 6 по 12 червня 2024 року в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Метод – face-to-face. Опитано 2016 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком тимчасово окупованих і зон активних бойових дій. 

Раніше ми повідомляли, скільки українців виступають за вступ України до НАТО.