Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як комунікувати з людьми, які відчувають труднощі, повʼязані з ментальним здоровʼям?

10 Серпня 2024, 12:03

Більшість людей, які мають проблеми, пов’язані з ментальним здоров’ям, це усвідомлюють. Вони можуть перебувати у психотерапії чи використовувати медикаментозне лікування. І тому їм особливо прикро бачити, як колеги перешіптуються за спиною. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм-канал першої леді Олени Зеленської.

Фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Першою леді Оленою Зеленською, підготували поради про те, як комунікувати з людьми, які відчувають труднощі, повʼязані з ментальним здоров’ям.

Не стигматизуйте

Це найважливіше. Відкиньте стереотипи, ніби такі люди несоціалізовані, становлять загрозу і, ба більше, мають бути в лікарні. В абсолютній більшості випадків це не так.

Не акцентуйте увагу на стані людини чи порушенні

Навіть якщо вам про це відомо і людина, про яку йде мова, дещо незвичноповодиться чи емоційно на щось реагує. «Це ти так чутливо реагуєш, бо в тебедепресія?» таких питань треба уникати.

Не засуджуйте емоційні прояви

Йдеться про ситуації, у яких ви, наприклад, стали свідком нервового зриву. Відбудь-якої реакції на пережите не застрахований ніхто з нас, і варто з розуміннямставитись до того, що переживає людина поруч.

Розмовляйте віч-на-віч

Якщо ви маєте справу з людиною, у якої подібні прояви спостерігаються часто, варто мʼяко сказати про бажання допомогти. Наприклад, знайти фахівця.Власне, цей підхід можна використовувати і з друзями чи родичами.

Тож, якщо ваша близька людина, наприклад, у депресії, а ви через це почуваєтеся розгубленим або навіть розлюченим, найкраще рішеннязвернутися за консультацією до фахівця. А вже він дасть рекомендації, як взаємодіяти, як не «рятувати» людину, а поводитись так, щоб усім було максимально комфортно.

Раніше ми розповідали про те, як підтримати людину, яка пережила горе.