Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Постраждалі внаслідок бойових дій військові ЗСУ можуть безкоштовно протезуватися: перелік документів

8 Червня 2022, 9:01

Військовослужбовці, які зазнали контузії, каліцтва або захворіли унаслідок воєнної агресії рф, мають право на безкоштовне протезування та ортезування в Україні.

Повідомляє РеІнформ з посиланням на «Пенсійний кур’єр».

Щоб сформувати заявку на одержання послуг, слід подати наступні документи:

  • заяву;
  • паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання чи тимчасове проживання, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту);
  • копію ідентифікаційного номера;
  • рішення військово-лікарської комісії;
  • витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідку про обставини травми, видану командиром військової частини, чи копію іншого документа з відомостями про участь у бойових діях або в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони та стримування збройної агресії росії.

Для одержання послуг і надання необхідних документів, слід звертатися у державні заклади охорони здоров’я. У найскладніших випадках й за відсутності потрібних технологій в Україні, протезування можна виконати за кордоном.

Раніше ми писали, що відповідно до програми «Доступні ліки», можна отримати безкоштовно або з невеликою доплатою препарати від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, діабету ІІ типу, цукрового й нецукрового діабету, розладів психіки і поведінки, епілепсії.