У Миколаєві за підтримки Євросоюзу та ПРООН відновили спортивний коледж
25 Липня 2024, 16:25
Фото: фейсбук UNDP Ukraine / ПРООН в Україні
Нещодавно після капітального ремонту Миколаївський фаховий коледж фізичної культури вперше за три роки відчинив свої двері для учнів. Це стало можливим завдяки фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС) та Програми розвитку ООН (UNDP). Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт ПРООН.
«Із початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну заклад зазнав серйозних руйнувань. Вибухова хвиля пошкодила фасад, дах, стіни, підлогу, вікна та внутрішні двері, залишивши коледж частково зруйнованим», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що відновлення, яке є частиною спільної ініціативи Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн та Першої леді України Олени Зеленської, дало змогу 308 студентам і 92 викладачам повернутися до офлайн занять.
Коледж відомий підготовкою професійних спортсменів і спортсменок, серед яких чемпіони світу, як-от Ольга Харлан (фехтування), Олександр Сатін (стрибки на батуті), Олена Хомрова (фехтування) та Олег Машкін (бокс).

Фото: фейсбук UNDP Ukraine / ПРООН в Україні
Спільними зусиллями ЄС та UNDP в коледжі провели капітальний ремонт за принципом «Відбудувати краще, ніж було». Зокрема, замінили стелю та підлогу, облаштували укриття, встановили нові вікна та двері, відремонтували вбиральні, оновили фасад та покрівлю, а також переобладнали тренувальні зали.
«Модернізований коледж — більше, ніж просто будівля; це свідчення відбудови України, можливе завдяки нашій співпраці з Урядом України та Європейським Союзом. Він символізує нашу віру в майбутнє України, зокрема у її спортивні досягнення…. Завдяки цьому проєкту ми прагнемо допомогти понад 27 000 учнів повернутися до своїх шкіл», — зазначив постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє.
Коледж відремонтовано в межах проєкту «EU4UASchools: Build Back Better», який реалізується UNDP в Україні за фінансової підтримки ЄС.
Проєкт спрямований на проведення ремонту 66 та переобладнання 112 закладів освіти в 11 областях України: Житомирській, Дніпропетровській, Миколаївській, Рівненській, Одеській, Закарпатській, Хмельницькій, Черкаській, Львівській, Кіровоградській та Полтавській.
Раніше ми розповідали про те, що на Миколаївщині замість зруйнованого росіянами навчального закладу відкрили тимчасову школу.