Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Картини, що читають руками. У США презентували новий вид мистецтва, винайдений українцями

7 Червня 2022, 20:00

У Нью-Йорку презентували унікальну колекцію картин, створених у техніці гесографія. Це новий вид мистецтва, що винайшли львів’яни – Олег та Олександр Денисенки. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на щоденну газету в Сполучених Штатах Америки -The New York Times.

«Нова старовина»

Зараз колекція картин експонується в Українському інституті Америки на Манхеттені. Вона має назву ANTIQVITAS NOVA, що означає «Нова старовина». Картини – це таке собі уособлення сучасного українського епосу про одвічну боротьбу добра зі злом.

Мета виставки – не лише презентувати абсолютно інноваційну техніку створення картин, але й закликати до протистояння російській військовій агресії в Україні.

Символ колекції – картина «Вдале полювання». Фото: The New York Times

На чолі колекції картина «Вдале полювання». На ній зображено вбитого ведмедя – один із символів держави-агресора, голову якого пробито списом, що увінчує тризуб – основний елемент державного герба України.

Персонажі робіт Денисенків – чарівники, міфічні створіння та біблійні герої. Майже кожна робота художників супроводжується каліграфічними написами.

«Святий Христофор» – образ наполегливих та завзятих українців, здатних взяти тягар «усіх гріхів світу». Фото: The New York TimesУнікальна техніка «гесографія»

Усі полотна створені у техніці «гесографія». Гесографія – це інноваційне поєднання прийомів гравюри, скульптури, левкасу і живопису.

Гуманітарна складова

Головною частиною місії Денисенків є благодійна складова та підтримка Збройних сил України.

Олег та Олександр Денисенки долучились до ініціативи UCU Humanitarian aid Українського католицького університету, який є співорганізатором виставки.Університет вже залучив понад 3 мільйони доларів для подолання гуманітарної кризи в Україні.

Мистецтво художників також зацікавило й організаторів благодійного аукціону у Гарварді, які відвідали виставку. До участі в торгах вже відібрали кілька гесографій. Кошти з продажу картин спрямують на гуманітарні потреби України в умовах війни.

Виставка картин у серці Манхеттену, на «музейній милі» П’ятої авеню, триватиме до 15 липня.

Нагадаємо, що У Нью-Йорку відбувся благодійний концерт на підтримку України.

Фото: life.pravda.com.ua