Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Виплати, курси та робота. Яку допомогу отримують українські біженці в Японії

7 Червня 2022, 13:00

Японія, як й інші країну світу, продемонструвала безпрецедентну підтримку українців. Після повномасштабного вторгнення росії, країна відкрила свої кордони для понад 1000 шукачів прихистку з нашої країни. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на онлайн-видання Travel РБК-Україна.

Для порівняння, торік статус біженця в Японії вдалося отримати лише 74 шукачам міжнародного захисту, а право перебувати в країні з гуманітарних причин – лише 580 особам.

Від місць у літаках із Варшави до поселення і виплат в Японії

Японія досить швидко зреагувала та відкрила свої кордони для українських біженців, хоча раніше мала довгу історію заборони в’їзду людям, які рятувалися від конфліктів. Японська влада заявила, що готова прийняти понад 1000 біженців із України.

Через шість днів після вторгнення росії в Україну прем’єр-міністр Японії оголосив, що країна прийматиме евакуйованих із Польщі, щоб послабити тиск на Варшаву. Рейси з біженцями прибувають до Японії з кінця березня. Варто зазначити, що спочатку в’їздили лише біженці, які мали «гаранта» серед родичів чи знайомих у Японії. Однак з 18 березня країна стала приймати й тих, у кого не було зв’язків із країною. І вже в перший тиждень квітня утворилася черга з майже 900 організацій та осіб, які пропонували допомогу українцям, зокрема житло та роботу.

Уряд Японії гарантує українцям, які не мають зав’язків із країною: житло, харчування, одяг та фінансове забезпечення. Відтак, нашим громадянам виплачують одноразову допомогу в розмірі 1300 доларів (45 110 гривень).

Окремо допомога виплачуватиметься:

  • від 18 доларів (624 гривні) на день особам від 12 років;
  • 12 доларів (426 гривень) за кожного наступного члена сім’ї від 12 років;
  • 9 доларів (312 гривень) для молодших 11 років.

Українців розташовують у державних та приватних закладах. Для наших громадян організовані мовні курси, школи для дітей та сайти, де біженці можуть придбати одяг, меблі та побутову техніку.

Особливе ставлення до українців: японців вразили події в Україні

Уряд Японії видає українцям 90-денну візу та можливість перейти на річну візу після того, як вони знайдуть роботу.
Варто зазначити, що отримати статус біженця чи міжнародний захист в Японії досить важко. Наприклад, щоб оформити статус, варто показати документи, що підтверджують переслідування на батьківщині, а також письмові покази свідків.
Але нині цю процедуру спрощено. Згідно з проведеним урядом Японії дослідженням, чимало жителів країни зараз виступають за те, щоб більше українців отримали дозвіл в’їжджати в країну.

Українцям заборонили працювати в нічних клубах

За даними уряду, станом на кінець травня до Японії прибули 1055 українських біженців. Із них 752 мають візу, яка дозволяє їм працювати в країні до року. Компаніям, які працевлаштують українців на тривалий термін, виплачуватимуть до 4600 доларів (159 620 гривень) на рік.
Наприкінці травня влада Японії заявила, що українським біженцям не можна працювати в розважальних закладах для дорослих, бо це заборонено їхнім візовим статусом.

Cтатус проживання в Японії не дозволяє українцям працювати в хостес-клубах, барах чи розважальних закладах для дорослих.
Агентство імміграційних служб надіслало письмові повідомлення евакуйованим українським громадянам, щоб повідомити, що така робота є порушенням їхнього візового статусу.

Нагадаємо про пільги для біженців: які країни та скільки платять українцям.

Фото: facebook.com/Arata Yamaoka