Чехія планує відкрити Генконсульство в Дніпрі
6 Липня 2024, 14:08Відновлювати руйнування, отримані внаслідок повномасштабного вторгнення на Дніпропетровщині, допомагатиме уряд Чехії. А згодом у Дніпрі країна планує відкрити своє Генконсульство. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова заступника міністра закордонних справ Чеської Республіки Яна Маріана в інтерв’ю Укрінформу.
«На даний момент створено спеціальну дипломатичну посаду при посольстві в Києві – спеціальний дипломат для Дніпра. Ця посада заповнена з літа минулого року. Наступним кроком стане відкриття офісу посольства в Дніпрі. Ці кроки приведуть до створення повноцінного генерального консульства в майбутньому, як тільки це дозволить ситуація», – повідомив заступник глави МЗС.
Зазначається, що торік Прага домовилася з Києвом про відкриття дипломатичного офісу країни у місті Дніпро, яке Чехія хоче взяти під свій патронат у післявоєнній відбудові.
Республіка вже має інтенсивну програму співпраці з Дніпропетровською областю, визначає об’єкти та території для реконструкції та відбудови. У такий спосіб можна краще скоординувати концептуальний підхід до завдань, які стоять попереду.
Крім того, області буде також надано особливу увагу під час реалізації проєктів у рамках Програми допомоги Україні в гуманітарній сфері, відбудові, стабілізації та економічній галузі на 2023-2025 роки (Humanitarian, Reconstruction, Stabilisation and Economic Assistance Programme to Ukraine 2023-2025, «Програма Україна»), ухваленої урядом Чехії.
«Вибір Дніпропетровської області як чеського пріоритету для відбудови значно посилив позиції Чехії та чеських компаній у цьому регіоні. Проте вибір однієї території не означає, що чеські компанії та державні установи не можуть бути залучені до проєктів у решті регіонів країни, так само як гуманітарна допомога Чехії та підтримка розвитку також зосереджена і на інших українських областях», – додав дипломат.
Він також розповів про інші проєкти допомоги з боку Чехії. Серед них:
- сприяння гуманітарному розмінуванню сільськогосподарських територій, які постраждали від війни;
- допомога з технічним оснащенням Центру професійно-технічної освіти та гуртожитку в Дніпрі;
- обладнання перинатального центру в Харкові, операційних у Волинській обласній лікарні, в Марганці та у пологовому будинку в Львові;
- поставки мобільних водоочисних станцій в райони України, які постраждали від дефіциту;
- доставка 25 трамваїв до українського Конотопа тощо.
Загалом Чехія є одним із найвідданіших партнерів України в ЄС після початку повномасштабної війни. Серед найбільш важливих і відомих ініціатив – пошук боєприпасів для ЗСУ в третіх країнах за гроші ЄС.
Раніше ми розповідали про це, що Чехія продовжила тимчасовий захист для українців до 2025 року.