Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Уряд виділив ще понад 57 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення ВПО у закладах

25 Червня 2024, 17:47

Йдеться про компенсації за спожиті комунальні послуги під час безоплатного перебування внутрішніх переселенців у приміщеннях об’єктів державної, комунальної та приватної власності. Рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів, повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Документом передбачено виділення відповідним закладам із резервного фонду державного бюджету більш ніж 57 мільйонів гривень для покриття витрат на комунальні послуги за березень 2024 року. З них буде спрямовано:

  • Понад 8,3 мільйона гривень – МВС, Мінагрополітики, Міненерго, МОН, МОЗ, МКІП, Мінсоцполітики для виплат компенсацій закладам державної форми власності, що належать до сфери їх управління.
  • Більш ніж 47,7 мільйона гривень – комунальним закладам, державним закладам освіти, які передані на фінансування із місцевих бюджетів, і закладам спільної власності територіальних громад області та району, що перебувають в управлінні обласних та районних рад.

Надання зазначеної вище дотації із держбюджету місцевим бюджетам за затвердженим розподілом між обласними бюджетами здійснюватиме Мінреінтеграції.

Також понад 1 мільйон гривень надається обласним військовим адміністраціям для виплат компенсацій приватним закладам (окрім приватних закладів освіти).

Мінреінтеграції дякує Мінекономіки та Мінфіну за співпрацю у реалізації державної політики щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Раніше ми повідомляли, що ВПО та українців, які постраждали від війни можуть отримати грантдля започаткування чи відновлення підприємницької діяльності.