Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Уряд розширив категорії родин із дітьми, на яких поширюватиметься послуга «муніципальна няня»

21 Червня 2024, 11:11

Нещодавно Уряд України розширив перелік категорій дітей, батьки яких можуть скористатися послугою «муніципальна няня» і отримати компенсацію за наймання няні від держави. Тепер послуга доступна родинам з числа ВПО та жителям територій, де не працюють дитячі садочки. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Урядовий портал.

«Аналіз нових потреб громадян, викликаних повномасштабним вторгненням, показав, що послуга «муніципальна няня» стає все більш актуальною – внутрішньо переміщені особи потребують більше часу для працевлаштування та інтеграції в нових громадах, велика кількість закладів дошкільної освіти зачиняються», – йдеться у повідомленні.

Відтепер батьки можуть оформити «муніципальну няню» для дітей:

  • до 3 років внутрішньо переміщених осіб (які не мають тяжких хвороб);
  • до 6 років, які потребують додаткового догляду (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише віком до 3 років);
  • до 6 років, у кого один з батьків є особою з інвалідністю I чи II групи (раніше – це діти віком до 3 років);
  • до 6 років, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти (наприклад, території Запорізької, Донецької, Харківської, Херсонської, Сумської та Чернігівської областей).

«Важливою зміною є саме той факт, що право на послугу «муніципальна няня» отримують внутрішньо переміщені особи та особи, які разом із дітьми проживають на територіях, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти. Таким чином усуваються барʼєри в доступі батьків до роботи і економічної незалежності, а дітей – до отримання належного догляду і розвитку», – йдеться у повідомленні.

У 2024 році орієнтовний середньомісячний розмір відшкодування витрат на послугу догляду за дитиною віком до 3 років складає 7 100 гривень.

Раніше ми розповідали про те, що цьогоріч Уряд розширив кількість категорій дітей, які можуть отримати безоплатні путівки до дитячого центру «Артек» у Києві та на Закарпатті.