Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ЄС створює програму підтримки інвестицій в Україну на 1,4 млрд євро

21 Червня 2024, 10:34

ЄС надає Україні фінансову допомогу в межах бюджетного Українського фонду на 50 мільярдів євро. А ще разом із партнерськими європейськими банками створює фінансову програму на 1,4 мільярди євро для приваблення в Україну зовнішніх капітальних інвестицій. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова президентки Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн під час нещодавньої конференції з відновлення України у Берліні, пише Укрінформ.

Зазначається, що мета таких зусиль – покращити доступ до фінансування українського бізнесу, особливо у вимірі інвестицій у малі та середні підприємства. А також у «стартапи», які можуть допомогти модернізувати економіку нашої держави, зокрема, в таких сферах, як: IT та цифровізація, поновлювальна енергетика та виробництво критичних сировинних матеріалів.

«Ми розпочнемо із пілотних проєктів для вирішення найбільш нагальних потреб, ці проєкти можуть бути з часом розширені. Я знаю, що бізнес-спільнота хотіла би збільшити свої внески. Разом, ми можемо мобілізувати фінансову міць для того, щоб допомогти Україні чинити спротив (агресії – ред.) та відновлюватися»,підкреслила Урсула фон дер Ляєн.

Український фонд в обсязі 50 мільярдів євро, що був створений в багаторічному бюджеті ЄС на 2024-2027 роки, підкріплений ґрунтовним планом реформ та інвестицій, що був представлений урядом України, і цей план вже реалізується. У межах Українського фонду Україна вже отримала від ЄС 6 мільярдів євро.

Раніше ми розповідали, що австрійський бізнес зацікавлений в інвестиціях у відновлення України.

МІТКИ