Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Як визначатимуть збитки, завдані земельному фонду внаслідок збройної агресії рф

6 Червня 2022, 11:01

Мінагрополітики наказом затвердило Методику визначення шкоди та збитків, завданих земельному фонду України внаслідок збройної агресії рф.

Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на інформаційно-аналітичний центр “ЛІГА”.

Зокрема, було унормовано процедуру визначення шкоди та збитків земельного фонду, що охоплює втрати та пов’язану з ними упущену вигоду.

Під час розрахунку беруть до уваги:

  • витрати на рекультивацію земель;
  • збитки власникам (землекористувачам) земельних ділянок сільськогосподарського призначення;
  • витрати на відновлення меліоративних площ;
  • витрати на розмінування тощо.

Інформаційною базою для встановлення обсягів шкоди та збитків є акти обстеження земельних ділянок, акти комісій із визначення втрат власників землі та землекористувачів, звіти про експертну грошову оцінку земельних ділянок, первинні документи, облікові регістри, бухгалтерська та інша звітність, що ґрунтується на даних бухгалтерського обліку підприємств, установ та організацій, проєктно-кошторисна документація, відомості Державного земельного кадастру, документи із землеустрою.

Відповідальними за визначення шкоди та збитків є обласні адміністрації та КМДА (на період воєнного стану – військові адміністрації).

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, від початку повномасштабної агресії росії проти України з 24 лютого по 6 червня загальні втрати живої сили ворога орієнтовно становлять 31250 осіб.