Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Президент Польщі підписав зміни до закону про допомогу українським шукачам притулку

19 Червня 2024, 8:49

Нещодавно польський президент Анджей Дуда підписав поправку до закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на її території, яка продовжує термін легального перебування наших співвітчизників у Польщі. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на канцелярію президента Польщі, пише видання «Європейська правда».

Зазначається, що, згідно з поправкою, термін легального перебування українських шукачів притулку в Польщі продовжується до 30 вересня 2025 року. Це дозволить нашим співвітчизникам і надалі отримувати доступ до медичних послуг, сімейних та соціальних виплат.

«Підписана поправка передбачає виплату громадянам України допомоги на виховання та допомоги «Добрий старт» в залежності від того, чи вчиться дитина в польському закладі освіти, та визначає максимальний 36-місячний період, протягом якого українські учні можуть брати участь у додаткових безкоштовних заняттях з польської мови», – йдеться у повідомленні.

Також новий польський закон передбачає, що заявку на отримання номера PESEL зі статусом UKR треба буде подавати «негайно після прибуття» до Польщі.

Крім того, поправка також передбачає, що з 1 липня фінансування підтримки для громадян Польщі, які прийняли українців, що перебувають в особливо складній ситуації, буде можливим лише на підставі договору з місцевою владою.

«Закон також передбачає припинення пільг, пов’язаних із компенсацією витрат на проживання та харчування біженців, понесених приватними орендодавцями, з 1 липня. Додатково передбачається запровадити конкретні підстави для анулювання дозволу на тимчасове проживання громадян України», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми розповідали про те, що Польща має стати нашим стратегічним партнером у розвитку економічних і торговельних відносин та повоєнній відбудові України.