Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

ООН підтримує всі ініціативи для встановлення справедливого миру в Україні – заступниця генсека

19 Червня 2024, 8:00

Організація Об’єднаних Націй підтримує всі ініціативи, спрямовані на встановлення справедливого і тривалого миру в Україні, відповідно до принципів Статуту ООН, міжнародного права та резолюцій Генеральної Асамблеї ООН. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова заступниці генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Дікарло, пише Укрінформ.

«Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш дотримується чіткої і послідовної позиції, що вторгнення росії в Україну порушує Статут Організації Об’єднаних Націй і міжнародне право та завдає величезних страждань народу України», сказала Дікарло.

Зазначається, що у своїх резолюціях Генеральна Асамблея ООН підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

«Багато спікерів під час цього саміту наголошували на необхідності дотримання принципів Статуту ООН. Ці принципи сьогодні так само актуальні, як і в 1945 році», – повідомила заступниця генсека Організації.

З початку війни ООН активно співпрацює з урядом України і громадянським суспільством для пом’якшення наслідків конфлікту і бере активну участь у важливих сферах, що обговорюються під час цього саміту, таких як людський розвиток, ядерна безпека та продовольча безпека.

«Організація Об’єднаних Націй готова підтримати всі ініціативи для встановлення всеосяжного тривалого миру в Україні на основі Статуту ООН, міжнародного права та відповідних резолюцій Генеральної асамблеї ООН»,підкреслила Дікарло.

Глобальний саміт миру відбувся з 15 по 16 червня 2024 року в швейцарському Бюргенштоці. Участь у ньому взяли делегації з 92 країн та 8 світових організацій.

Мета саміту – на найвищому рівні узгодити три з десяти пунктів української «формули миру»: щодо ядерної і продовольчої безпеки та звільнення українських полонених і депортованих, зокрема дітей.

Нагадаємо, що Британія закликала країни ООН забезпечити повноту внесків на гуманітарну допомогу Україні.

МІТКИ