Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Весільний обряд Рівненщини включили до списку нематеріальної культурної спадщини

15 Червня 2024, 16:43

Нещодавно до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України було включено традиційний весільний обряд «читання корони» з Волині. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Цей обряд відбувається на весіллях у громадах Волині та Рівненщини після так званого «викупу» нареченої, її коси чи туфельки», – йдеться в дописі.

Зазначається, що перше «Читання Корони» датоване 1930 роком. Читець тримав на тарілці квітку з довгою білою стрічкою, яка символізувала довге та щасливе сімейне життя. Під час читання «Корони» старший стрітник (головний сват) з кожним куплетом наближався до нареченої.

Після прочитання всіх куплетів мати нареченої забирала квітку зі стрічкою з тарілки і прикріплювала її під фату нареченої, а читець розбивав тарілку на друзки «на щастя».

Текст «Корони» містив напутні слова для молодої сім’ї, подані як у серйозній, так і в жартівливій формі, з мудрими життєвими порадами та побажаннями.

Цей обряд зберігся до сьогодні і його можна побачити на сучасних весіллях, хоча кількість куплетів значно скоротилася. Тексти адаптуються кожним поколінням, додаються сучасні терміни та актуальні сюжети.

Нагадаємо, що нещодавно до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України було включено традиційну народну гру «Ашик».

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України