Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В Україні запускають проєкт психологічної допомоги жінкам полонених військових

13 Червня 2024, 18:08

В Україні запускають проєкт безоплатної психологічної допомоги жінкам полонених військових або зниклих безвісти. Він має назву «Невизначена втрата». Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на слова керівниці проєктів та програм напряму «Допомога жінкам» Future for Ukraine Анни Грубої, пише видання «ZMINA».

Зазначається, що проєкт передбачає 16 консультацій, 6 із яких індивідуальні, а 10 – групові.

«Такий підхід обрано через те, що не кожна жінка готова ділитися своїм особистим у групі, хтось хоче працювати індивідуально з психологом, і ми цей шлях підтримуємоПісля індивідуальної роботи за готовності є можливість працювати в групах, де жінки можуть бути опорою одна для одної, розділити свій біль і отримати необхідну підтримку», – йдеться у повідомленні.

У групах займатиметься не більш ніж сім жінок, і їх розподілятимуть за сімейною належністю (матері, дружини, доньки) та за статусом чоловіків, пов’язаних з ними (зниклий безвісти або в полоні).

Вміння працювати з травмою і реалізовувати це практично є важливим, адже не можна допустити повторної травматизації.

Крім того, наразі є значний попит на психологічну підтримку і дуже важливо її надавати.

«У соціумі досі багатьом людям незрозуміло, що відчувають жінки, які чекають своїх рідних з полону або в яких чоловіки зникли безвісти або загинули. Дуже часто вони ставлять некоректні питання цим жінкам, і цей тиск на них є дуже важким»,сказала співзасновниця Асоціації родин захисників «Азовсталі» Ольга Андріанова.

Залишати заявку на отримання психологічної допомоги можна за посиланням.

Проєкт передбачає високий професійний підхід, адже українські фахівці проходять навчання у психологині РутДорум з Ізраїльської коаліції травми (Israel TraumaCoalition).

Нагадаємо, що нещодавно в Києві запрацював простір для психологічної підтримки жінок.