Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Мобільні аптечні пункти охопили 700 тисяч нових пацієнтів

13 Червня 2024, 14:26

Наразі мобільні аптечні пункти залучили до програми отримання ліків і медичних послуг 700 тисяч нових пацієнтів. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Показник відпуску ліків у селі становив не більше 20% по країні. І, на жаль, були такі області, як Чернігівська, Запорізька, Харківська, де такий показник становив менше 4% і навіть був близько нуля по окремих громадах. Мобільні аптечні пункти дали можливість долучитися до програми реімбурсації («Доступні ліки» ред.) понад 700 тисяч нових унікальних пацієнтів»,повідомила голова Національної служби здоров’я Наталія Гусак.

Зазначається, що ці мобільні пункти оснащені найсучаснішим обладнанням та медикаментами. Це дозволяє надавати широкий спектр послуг: від консультацій фармацевтів до безпосередньої видачі ліків та проведення різноманітних заходів іншого характеру.

«Цей підхід стане важливою частиною майбутньої системи охорони здоров’я в Україні, особливо в тих регіонах, де медичні заклади зазнали руйнувань або мають обмежені ресурси», – йдеться у повідомленні.

Нещодавно мобільні аптечні пункти вперше побували у жителів громад Київської, Чернігівської та Житомирської областей. У Черкаській, Миколаївській та Харківській – працюють на постійній основі.

Наразі 11 мобільних аптечних пунктів охоплюють понад 300 населених пунктів у 8 регіонах.

Нагадаємо, що у серпні 2023 року Уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам із роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Такі аптеки можуть функціонувати у сільській місцевості, де відсутні аптечні пункти. А на період воєнного стану – також на прифронтових територіях.

Раніше ми розповідали про те, що проєкт «Укрпошта. Аптека» реалізовуватиметься у 7 прифронтових областях.

Фото ілюстративне: фейсбук Міністерство охорони здоров’я України