Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Роботу з підтримки населення слід розділити на першочергові дії та довготривалі рішення

31 Травня 2024, 19:06

Про це сказала Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук під час виступу на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при Львівській обласній військовій адміністрації. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Мінреінтеграції.

Посадовиця нагадала, що наразі триває робота над проєктом Плану підготовчих заходів життєзабезпечення для окремих територій, на яких ведуться бойові дії. Він включає в себе підготовчі заходи щодо гуманітарного реагування, а також евакуаційні заходи.

Документ проходить погодження у центральних органах виконавчої влади. Прогнозується, що він буде прийнятий у червні цього року.

 «Буду дуже вдячна, якщо наші міжнародні партнери візьмуть безпосередню участь у розробленні підпланів для цього документа»,додала Ірина Верещук.

За її словами, з перших днів російського вторгнення Львівщина є основним гуманітарним хабом в Україні. Також область є генератором дієвих практик. Адже тут досить часто реалізовуються проєкти, які згодом переростають у щось масштабне.

Очільниця Мінреінтеграції зауважила, що необхідно допомогти Львівщині розгорнути мережу місць тимчасового проживання та геріатричних закладів для прийому евакуйованого населення.

На завершення Віцепрем’єрка наголосила, що однозначно є потреба у довготривалих проєктах, які стосуються працевлаштування, геріатрії, грантових програм тощо. Але наразі необхідна підтримка міжнародних партнерів і щодо гуманітарного реагування.

«Тобто ми ділимо нашу співпрацю на першочергові заходи та більш довготривалі рішення»,зазначила Ірина Верещук.