Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Євросоюз скасував усі мита на українські товари

4 Червня 2022, 15:12

Сьогодні, 4 червня, набув чинності Регламент Європейського Парламенту та Ради № 2022/870 про тимчасові заходи з лібералізації торгівлі.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Ці рішення повинні допомогти відновленню українського бізнесу, що постраждав унаслідок російської агресії.

Тепер тарифи, які прописані в Угоді, будуть тимчасово призупинені. Скасування мит стосується експорту з України промислової продукції, фруктів та овочів, а також антидемпінгових мит щодо імпорту сталі. Таким чином, товари з України можна буде ввозити до ЄС без сплати мит. А антидемпінгове мито, запроваджене на українські товари протягом цього року, не стягуватиметься після завершення дії регламенту.

Нові правила діятимуть рік і допоможуть українським виробникам та експортерам витримати навантаження війни та зміцнити свої позиції на європейському ринку.

В свою чергу, лібералізація торгових відносин передбачає, що Україна буде дотримуватися європейських правил: походження товарів та відповідних процедур в рамках Угоди про асоціацію, утримання від будь-яких нових обмежень на імпорт з ЄС, повага України до демократичних принципів, прав людини та основних свобод, верховенства права, боротьба з корупцією.