Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

«Білий квиток» для військовозобов’язаного за 500 доларів: у Житомирі поліція викрила лікаря ВЛК

24 Травня 2024, 10:35

Нещодавно в місті викрили лікаря, який за винагороду пропонував призовникові вплинути на членів комісії для визначення йому статусу «обмежено придатного» до військової служби. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Головне управління Національної поліції в Житомирській області.

Зазначається, що медик, 54-річний житомирянин, натякнув пацієнту про можливість вплинути на службових осіб за сприяння у «правильному» лікарському висновку.

Статус «обмежено придатний» до військової служби коштував 500 доларів. І це попри те, що за висновком ВЛК при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки чоловіка визнано придатним.

Фото: zt.npu.gov.ua

«На початку травня після проходження комісії чоловікові на руки було видано рішення про його статус «обмежено придатного до військової служби». Того ж дня він з’явився поблизу місця проживання лікаря для передачі «подяки». У цей момент медика й затримали поліцейські у процесуальному порядку», — йдеться у повідомленні.

Слідчі вилучили у нього 500 доларів, отриманих від пацієнта, а також ще 250 доларів, понад 2 тисячі гривень, медичну документацію. Іншу частину документації поліцейські вилучили за місцем проживання лікаря.

Згідно з чинним законодавством такі правопорушення караються штрафом від 2 000 до 5 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Раніше ми повідомляли про те, що на Хмельниччині працівницю ТЦК та її спільника викрили на хабарі.