Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Зібрана в Україні легка машина для розмінування MV-4 отримала сертифікат

22 Травня 2024, 15:23

Нещодавно українське підприємство А3tech отримало сертифікат відповідності машини для розмінування DOK-ING MV-4 вимогам, викладеним в урядовій постанові №271 щодо обов’язкової сертифікації механізованих засобів розмінування. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство економіки України.

Зазначається, що відтепер виробник зможе перейти до промислового виготовлення машин для потреб ринку: як урядових структур, так і операторів гуманітарного розмінування.

Також збільшення виробництва машин для розмінування чи комплектуючих для них в Україні – це нові робочі місця та партнерства, а ще додаткові надходження для бюджету. Виробники не лише наймають нових працівників, але й кооперуються з іншими заводами, які працюють в різних регіонах нашої країни.

Загалом підприємство А3tech, яке здійснює збирання і локалізацію хорватських машин DOK-ING, з початку року збільшило свій штат на 12%. Компанія залучила до виробництва ще один завод, який виготовляє частину комплектуючих.

У їхніх найближчих планах долучити до виробництва ще одне підприємство, оскільки А3tech найближчим часом планує випробувати на полігоні важку машину для розмінування MV-10 і після отримання сертифікату перейти до серійного виробництва. На машини такого типу вже є замовники.

«Збирання та локалізація виробництва в Україні машин для розмінування прискорюють ремонт чи заміну деталей у разі підриву в полях. Крім того, це спрощує доступ до техніки операторам гуманітарного розмінування, яких у нас уже майже 40 і ще більше проходять сертифікацію», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що на початку квітня легка машина для розмінування MV-4 пройшла випробування на полігоні на трьох типах ґрунтів (пісок, гравій, чорнозем) та ділянці із густою рослинністю. Вона витримала серію підривів близько 600 грамів в тротиловому еквіваленті.

Це легка роботизована машина для розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів. Завдяки низькому профілю і міцній конструкції є стійкою до детонацій протипіхотних мін та нерозірваних боєприпасів.

MV-4 використовують для механічної підготовки ґрунту та розмінування, механічного огляду території та її очищення, вилучення предметів. За годину машина може розмінувати територію площею до 1500 м2. Керується пультом дистанційного керування, радіус дії якого – до 1500 метрів.

Загалом у світі працює 300 систем MV-4, а в Україні на ній працюють фахівці ДСНС.

Нагадаємо, що Канада виділить 58 млн доларів США на розмінування України.