Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

За підтримки Японії та ПРООН поліцейські отримали мобільні ДНК-лабораторії, спецавтомобілі та інше спецобладнання

21 Травня 2024, 12:50

Нещодавно криміналістичні підрозділи Нацполіції України отримали мобільні ДНК-лабораторії та автомобілі. Ця допомога надійшла за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні та Посольства Японії в Україні. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на фейсбук Міністерства внутрішніх справ.

Зазначається, що пакет допомоги включає 26 автомобілів Volkswagen Crafter 35 L3H2 6MT, 12 мобільних ДНК-лабораторій та інше обладнання для посилення криміналістичних підрозділів поліції.

Фото: mvs.gov.ua

«Допомога значно розширить наші можливості, сприятиме швидкому й ефективному документуванню воєнних злочинів, які ми фіксуємо, внаслідок збройної агресії. На жаль, у нас немає жодної точки на карті України, яка була б безпечною, тому ці автомобілі й лабораторії відправляться в кожен регіон нашої країни», зазначив перший заступник Голови Національної поліції України – начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе.

Крім того, у межах проєкту 25 українських поліцейських-криміналістів пройшли спеціальне навчання в Японії, що значно підвищило їхній фаховий та професійний рівень.

«Я щиро сподіваюся, що ці валізи-набори для криміналістів, і автівки, і той тренінг, який пройшли українські поліцейські, покращить роботу щодо встановлення справедливості і доказів злочинів у цій війні. Ми маємо працювати разом, щоб притягнути всіх воєнних злочинців до відповідальності»,наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі.

Нагадаємо, нещодавно організація з безпеки і співробітництва в Європі передала підрозділам системи Міністерства внутрішніх справ обладнання та автомобілі, які використовуватимуться у Національній поліції та Державній прикордонній службі України.