Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Сумщині відкрили Центр надання соціальних послуг

21 Травня 2024, 9:58

Нещодавно в Хотинській міській територіальній громаді з’явився сучасний Центр надання соціальних послуг. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Зазначається, що тут функціонуватимуть:

  • Центр життєстійкості;
  • Ветеран-хаб для військовослужбовців та їхніх сімей;
  • Університет третього віку для осіб 65+;
  • Денний центр з надання соціальних послуг;
  • Служба соціально–психологічної допомоги;
  • Спеціалізовані сервіси для протидії та запобіганню домашньому насильству.

«Хотинська міська територіальна громада з 2021 року розбудовує систему надання соціальних послуг. Громада отримала державну субвенцію, 5 мільйонів 300 тисяч гривень, на створення та оснащення спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування, притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі і мобільної бригади соціально-психологічної допомоги», – йдеться у повідомленні.

Фото: dnistrovska-rda.gov.ua

А у 2022 році громада стала учасником проєкту  Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні «Трамплін до рівності», завдяки якому створили та оснастили денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства на суму 254,7 тис. грн (з «кризовою кімнатою» на суму 334,5 тис. грн).

Наразі у цій громаді надають 15 видів соціальних базових та спеціалізованих послуг. Окрім цього, за сприяння Фонду у Хотинській громаді реалізовують пілотний проєкт щодо співпраці з іншими громадами Дністровського району у запровадженні платних соціальних послуг спеціалізованими сервісами підтримки постраждалих осіб.

Пілотний проєкт по запровадженню платних соціальних послуг в рамках співробітництва територіальних громад Дністровського району, реалізовано завдяки співпраці з різними фондами і партнерами (Фонд народонаселення ООН в Україні – UNFA Ukraine ТА UNDP Ukraine/ ПРООН в Україні, БО МБФ «Ініціатива» та іншими.

Нагадаємо, раніше Центр життєстійкості запрацював у Нововолинську.

МІТКИ