Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Уряд Швеції готує нові правила для українських шукачів притулку

18 Травня 2024, 16:18

Уряд Швеції готує нові правила для українців, які перебувають у країні. Ці зміни допоможуть українцям швидше потрапити до реєстру населення та отримати номери соціального страхування, що надасть їм низку переваг.  Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на видання «Українська правда».  

Наразі українці повинні прожити у Швеції 3 роки, перш ніж їх зможуть занести до реєстру населення, та перш ніж вони зможуть отримати номер соціального страхування.

Цей термін хочуть скоротити до 1 року. Планується, що нові правила набудуть чинності 1 листопада.

«Це означає, що вони отримають повний доступ до медичної допомоги. Вони отримають доступ до стоматологічної допомоги. Вони отримають можливість доглядати за дітьми та бути у відпустці по догляду за дитиною.  Крім того, через свій номер соціального страхування вони також можуть отримати ідентифікаційний номер банку, що полегшує можливості контактів з органами влади та, наприклад, з дитячою школою»,зазначила міністерка з питань міграції Швеції Марія Мальмер Стенергард.

Також зареєстровані в національному реєстрі українці можуть брати участь у програмі агентства з працевлаштування, яка підтримує вивчення шведської мови та допомагає з пошуком роботи.

Зазначається, що участь у програмі дозволить отримувати підвищену допомогу на проживання — 308 шведських крон (30 євро) на день замість 71 шведської крони (7 євро).

Передбачається, що станом на 1 листопада цього року близько 33 тисяч українців будуть зареєстровані та матимуть право на кращу допомогу у виході на ринок праці через програму агентства зайнятості.

Нагадаємо, що Швеція виділила кошти на гуманітарну допомогу для України.