Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Центр розмінування Державної спеціальної служби транспорту отримав 10 позашляховиків завдяки німецьким партнерам

18 Травня 2024, 9:40

Нещодавно Центр розмінування Державної спеціальної служби транспорту отримав 10 позашляховиків Toyota Land Cruiser 79, які були куплені німецькими партнерами за ініціативою Stabilisation Platform.Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Міністерство економіки України.

«10 позашляховиків, які поїдуть сьогодні в Центр розмінування ДССТ в Дніпрі – це результат співпраці із нашими партнерами з Німеччини. Такі довготривалі партнерства ми розбудовуємо поступово, без поспіху і завдяки якісній комунікації з нашими партнерами вони знають про потреби наших урядових структур, що займаються гуманітарним розмінуванням, а ми можемо оперативно закривати потреби ДССТ, ДСНС, Нацполіції та Нацгвардії», – сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Фото: телеграм Мінекономіки

Зазначається, що Німеччина є одним із ключових партнерів України в гуманітарному розмінуванні. Країна вже надала значну кількість спеціалізованого обладнання для розмінування: сучасні детектори мін, робочі інструменти та засоби забезпечення безпеки. А також регулярно навчає українських спеціалістів у цій галузі.

Позашляховики найближчим часом будуть у Дніпрі і сапери Центру розмінування матимуть змогу виїжджати на завдання на автівках підвищеної прохідності та перевозити своє спорядження.

Фото: телеграм Мінекономіки

Крім того Державна спеціальна служба транспорту отримає 48,8 мільйона гривень для закупівлі захисних забрал та фартухів для саперів, а також часткового фінансування закупівлі машини для розмінування MV-10. Це кошти, зібрані в рамках добровільних внесків на підтримку України «UNITED24», розподіл яких затвердив Уряд України.

А Державна служба з надзвичайних ситуацій отримає 49,5 мільйона гривень для закупівлі трьох броньованих піротехнічних машин легкого типу для перевезення вибухонебезпечних предметів та двох сідельних тягачів для транспортування машин механізованого розмінування.

Загалом з початку повномасштабного вторгнення Німеччина виділила на гуманітарне розмінування України майже 33 мільйони доларів.

Нагадаємо, що Україна зацікавлена у поглибленні співпраці між українськими та данськими виробниками у сфері гумрозмінування.