Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

До 2036 року Швейцарія виділить понад 5,5 млрд доларів на підтримку України

17 Травня 2024, 17:03

Швейцарія планує виділити 5 млрд швейцарських франків (понад 5,5 млрд доларів) на відновлення і підтримку України до 2036 року. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на сайт Федеральної ради Швейцарії, пише Укрінформ.

«Швейцарія надає гуманітарну допомогу та підтримує економічний розвиток та довгострокове відновлення України з початку війни у лютому 2022 року. Відповідно до рішення Федеральної ради …. ця підтримка буде посилена протягом наступних 12 років. До 2036 року на ці цілі планується виділити 5 мільярдів швейцарських франків», – йдеться у пресрелізі.

Зазначається, що першим кроком до 2028 року буде виділено близько 1,5 мільярда швейцарських франків.

Загалом, за оцінками Світового банку, кошти, необхідні для відновлення України, оцінюються в 486 мільярдів доларів (близько 440 мільярдів швейцарських франків).

Наразі Швейцарія виділила близько 3 млрд швейцарських франків на підтримку нашої країни та людей, які постраждали від війни.

У заяві нагадали, що Швейцарія та Україна спільно започаткували широкомасштабний процес політичного відновлення на Конференції з питань відновлення України в Лугано в липні 2022 року. Присутні 59 делегацій держав та міжнародних організацій погодили принципи, які заклали наріжні камені процесу політичного відновлення.

Нагадаємо, що в жовтні цього року Швейцарія проведе міжнародну конференцію з розмінування України.

МІТКИ