Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Понад сотню будівель на Буковині переоблаштують під житло для переселенців

17 Травня 2024, 14:22

У Чернівецькій області наявні більше 100 будівель комунальної власності та незавершеного будівництва, які можна переобладнати під житло для внутрішньо переміщених осіб. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

«Станом на квітень 2024 року сформовано перелік будівель комунальної власності, які можуть бути переобладнані для довгострокового розміщення внутрішньо переміщених осіб у Чернівецькій області, а також об’єкти незавершеного будівництва, які можуть бути використані для зазначених цілей, що нараховує 104 будівлі загальною площею 792,2 тис. м2», — йдеться у повідомленні.

Протягом 2022-2023 років за кошти міжнародних організацій у регіоні відремонтували 48 будівель загальною площею 80,5 тис. м2, 30 з них включили до переліку місць тимчасового проживання (МТП). Наразі там мешкає 1474 переселенці, вільні 280 ліжко-місць.

Також протягом цього періоду за кошти обласного та місцевих бюджетів на загальну суму 30,7 млн грн завершили ремонтні роботи шести будівель, визначених для розміщення ВПО. У них створили 440 місць для довготривалого проживання переселенців.

Крім того, станом на квітень цього року всього в області сформовано 73 місця тимчасового проживання, в яких мешкають 2 746 ВПО та вільними залишаються 543 ліжко-місця.

«У системі соціального захисту населення Чернівецької області з метою надання соціальних послуг функціонує 5 психоневрологічних будинків-інтернатів, дитячий будинок-інтернат та геріатричний пансіонат, в яких проживають 458 внутрішньо переміщених осіб, з яких 256 осіб похилого віку та особи з інвалідністю, які евакуйовані до області із одинадцятьох установ, розташованих у зоні активних бойових дій», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що на Буковині працює мобільний Центр життєстійкості.