Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Херсонщині окупанти відкрили нове пропагандистське медіа. Назву та дизайн «запозичили» в українських медіаресурсів

15 Травня 2024, 16:04

На тимчасово окупованих територіях Херсонщини загарбники відкрили онлайнмедіа й називали його «Новое. Медиа». Його символом обрали викраденого у Херсоні єнота. Про це РеІнформ повідомляє зпосиланням на слова головної редакторки херсонського видання Кавун.Сіті Євгенії Вірлич.

«Активних посилань на російські ресурси ми не подаємо, аби не збільшувати їхню аудиторію, або подаємо у вигляді архівованих матеріалів», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що онлайнресурс ворог назвав «Новое.Медиа» й описали його як «видання для мешканців Новоросії і Донбаса, яке говорить від імені цих мешканців». Також зауважують, що воно начебто має допомогти мешканцям ТОТ «інтегруватись» в новий простір «великої багатонаціональної країни».

Фото: kavun.city (Опис нового онлайнмедіа росіян)

Наразі окупаційне медіа існує в мережі Телеграм, пише журналістка.

«Вони розділили телеграм-канали медіа на херсонський, донецький та запорізький. Херсонський телеграм-канал створений 23 лютого 2024 року. Активно стали дописувати 30 березня», зазначає Вірлич.

Фото: kavun.city

Як зазначає головна редакторка Кавун.Сіті, нічого принципово нового в цьому медіа немає.

«Вони повторюють ту саму інформацію, яку озвучують окупаційні ватажки (Володимир Сальдо, Віталій Булюк, місцеві ватажки) та інші пропагандистські медіа: «Таврия», «Херсонское агентство новостей» та інші. Іноді пишуть іншими словами, але в цілому повторюють новини», — говорить головна редакторкаКавун.Сіті.

Щодо дизайну й назви цього медіа, то вони нагадують деякі українські. Зокрема, херсонське видання, яке називається «НоваМедіа». Ресурс працює з 2017 року та активно висвітлює новини регіону.

«Зокрема нам нагадало «Суспільне Культура». Загалом над дизайном росіяни не надто працювали: дизайн легко впізнається у багатьох медіа, які вже давно працюють», — зазначає херсонська журналістка.

Фото: kavun.city (Дизайн українського медіаресурсу Суспільне. Культура)

Фото: kavun.city (Дизайн нового медіа окупантів)

Євгенія Вірлич відзначає, що наразі росіяни створюють чимало медіа із пропагандистськими новинами у тимчасово окупованих регіонах. Втім новини або однакові, або однотипні: «У невеликих громадах часто телеграм-канали просто перепощують новини більших ресурсів. Так складається враження, ніби ресурсів багато, а інформації в той же час бракує».

Раніше ми розповідали про те, що на ТОТ окупанти запустили своє супутникове телебачення.