Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Пільги для біженців: які країни та скільки платять українцям

3 Червня 2022, 20:40

Під час війни росії проти України багато країн світу почали приймати українців та надавати їм мінімальну фінансову допомогу. Більшість із тих, хто рятується від війни, виїздить в країни Європейського Союзу. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на TRAVEL РБК-Україна.

Далі про те, як допомагають у Молдові, Великій Британії, США та Швейцарії.

Молдова

Фото: pixabay

Громадяни, які виїхали з України в Молдову, можуть отримати грошову допомогу в розмірі 2200 молдавських лей (3630 грн) на одного члена родини. В першу чергу перевага надається громадянам та їхнім сім’ям з найбільш вразливих категорій населення.

 

Швейцарія

Фото: pixabayКраїна надає українцям спеціальний статус «S» з виплатою 1600 доларів (6000 грн) щомісяця на одну людину. Його одержувачі отримують соціальну допомогу від кантону, до якого вони були приписані, якщо вони повністю або частково не в змозі самостійно заробляти собі на життя.

 

Велика Британія

Фото: pixabayУкраїнці, які виїхали до Великої Британії за програмою «Житло для України» (Homes for Ukraine) мають доступ до системи соціального забезпечення, призначеної для надання допомоги особам, котрі переживають фінансові труднощі.
Центр зайнятості за місцем проживання допоможе з’ясувати, на які соціальні виплати конкретна людина матиме право.

Сюди можуть входити:

1. Універсальний кредит – це соціальна виплата для осіб працездатного віку, призначення для покриття витрат на проживання осіб із низьким доходом. Особа може бути як працюючою (включно із фізичними особами-підприємцями та працівниками на неповний робочий день) або безробітною;

2. Пенсійний кредит – додатковий дохід для допомоги із витратами на проживання, якщо особа є старшою за державний пенсійний вік, (він у Великій Британії становить 66 років), та має низький дохід;

3. Допомога з інвалідності – додатковий дохід для допомоги із додатковими витратами для осіб, що страждають на довгострокові фізичні або психічні захворювання або мають інвалідність;

4. Допомога опікуну – додатковий дохід для осіб, котрі доглядають за іншою особою принаймні 35 годин на тиждень;

5. Допомога на дитину – додаткові гроші, які допоможуть з витратами на виховання дитини.

США

Фото: pixabay

Для українців в США діє програма «Uniting for Ukraine». Вона дозволить прийняти до 100 тис. українських біженців.

На відміну від країн ЄС, де українці можуть звернутися за отриманням статусу біженця або тимчасовим притулок напряму, тут такого не передбачено. Замість цього спонсори, які проживають в США на законних підставах, повинні заповнити форму I-134. Це може зробити фізична або юридична особа. Наприклад, школа або некомерційна організація.

Спонсор повинен погодитися надати фінансову підтримку біженцю і забезпечити його належним житлом, а далі пройти перевірку на предмет запобігання експлуатації мігрантів. Якщо спонсора схвалять, українець отримає електронний лист від Служби громадянства та імміграції США. Потім треба виконати кілька вимог, включаючи перевірку паспортних даних та біографії.

Українці, які отримали чи отримають так званий гуманітарний пароль в США (включаючи учасників програми Uniting for Ukraine) в період з 24 лютого по 30 вересня 2023 року, мають право подавати документи на основні пільги, доступні для біженців до закінчення терміну їх гуманітарного пароля.

До таких пільг відносяться:

  •  грошова допомога через Тимчасову допомогу нужденним сім’ям (TANF) або Додатковий дохід на безпеку (SSI);
  •  медичне страхування через “Medicaid”;
  •  продовольча допомога через Програму додаткової допомоги в харчуванні (SNAP);
  •  грошова допомога, яка надається Офісом з переселення біженців (ORR).

Для отримання пільг біженцям у США необхідно звернутись до органу з надання державної допомоги (state government benefits office) або найближчого офісу з питань переселення біженців в штаті проживання.

Нагадаємо, фінансова допомога внутрішньо переміщеним особам від Норвезької ради: як отримати 2220 гривень.

Фото: Getty Images