Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Житомирі планують демонтувати ліцей, який зруйнували росіяни та побудувати два нові корпуси

14 Травня 2024, 12:29

У Житомирі планують повністю демонтувати зруйнований внаслідок ракетного удару росіян ліцей №25 та побудувати на його місці навчальний заклад із двома корпусами. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Укрінформ.

«Під час останньої експертизи фахівець зазначив, що ударна хвиля при підриві ракети пошкодила фундамент. Для того, щоб побачити ситуацію з фундаментом, треба провести демонтаж. Я за те, щоб повністю все забрати, залити нормальний моноліт і зробити сучасне укриття. Це буде набагато швидше, ніж ми будемо посилювати старі фундаменти і перекриття, які розійшлися в результат ударної хвилі»,розповів міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Зазначається, що з відбудовою ліцею допоможе Португалія.

Крім того, міськрада збільшила площу відведену під навчальний заклад до 2,2 га. Також розширять площу класних кімнат, спортивного залу, актового залу, зони відпочинку та встановлять ліфти.

«Загальний проєкт передбачає дві черги. Перша – це гімназія з 1-го по 9-й класи, їдальня та спортзал. Якщо буде ресурс Португалії, ми запланували другий корпус – це ліцей для старшої школи. У разі, коли такого фінансування не буде, шукатимемо на це кошти», – повідомив міський голова.

Наразі учні зруйнованого навчального закладу навчаються у колишньому приміщенні професійного ліцею, де проведено ремонт та створено всі необхідні умови, а також у ліцеї №33.

Нагадаємо, що на Київщині коштом UNITED24 відбудують амбулаторію, пошкоджену росіянами ще на початку війни.

МІТКИ