Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

У Фінляндії запрацював україномовний аудіогід

13 Травня 2024, 13:23

Україномовний аудіогід запрацював у музеї одного з найвідоміших митців Фінляндії Акселі Ґаллен-Каллела в місті Еспоо. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на телеграм першої леді Олени Зеленської.

«Митець XIX століття, який прагнув показати культуру, мову, місце свого народу серед націй світу – на противагу Російській імперії, яка окупувала його країну.  Дуже схоже на українського автора – того ж Тараса Шевченка. Але в цьому разі мова про фінського класика Акселі Ґаллен-Каллела (1865–1931) – талановитого художника-символіста й патріота Фінляндії. Свій патріотизм він передав також дітям»,написала перша леді Олена Зеленська.

Фото: телеграм Олена Зеленська | Olena Zelenska

Зазначається, що це вже 83-й аудіогід проєкту в 44 країнах світу.

«Запрошую до музею всіх українців Фінляндії – у країні їх нині понад 60 тисяч, – щоб почути фінську історію рідною мовою та переконатися: обом нашим народам незалежність від імперії не далася легко. Але тим важливіший і цінніший цей здобуток», – зазначила дружина президента.

Також протягом березня-квітня цього року в бібліотеках Канади, Ірландії та Португалії, у школах Угорщини та Узбекистану, у музеї в Польщі відкрилися українські книжкові полички. Там представлені сучасні українські книги та підручники.

Зокрема полички запрацювали:

  • у бібліотеці Оттави (Канада),
  • у школі для українських дітей «ЕкоПростір» Української асоціації «Єдність» (Будапешт, Угорщина),
  • у місті Тралі в Національній бібліотеці графства Керрі (Ірландія),
  • у приватній інноваційній міжнародній школі (Ташкент, Узбекистан),
  • у Центрі сімейної освіти «У короля Матіуша» в Музеї історії польських євреїв POLIN (Варшава, Польща),
  • в Муніципальній бібліотеці міста Фару (Португалія).

Загалом у межах проєкту, який ініціювала Олена Зеленська, вже відкрито 190 українських поличок у 47 країнах та штаб-квартирі ЮНЕСКО.

Раніше аудіогід українською мовою з’явився ще у двох музеях Швеції та Австрії.