Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Окупанти на ТОТ відбирають житло: що рекомендують правозахисники

13 Травня 2024, 6:12

Окупаційна влада на тимчасово окупованих територіях Донецької, Запорізької, Луганської, Херсонської областей повідомила власникам житла про необхідність його реєстрації у «Єдиному державному реєстрі нерухомості» рф, повідомляє РеІнформ з посиланням на Мінреінтеграції.

Тобто у разі відсутності запису в реєстрі або якщо житло не використовується чи за нього не вносять плату, його нібито вилучатимуть так звані муніципальні органи.

Через подібні заяви збільшилася кількість випадків, коли задля збереження свого майна мешканці намагаються в’їхати на ТОТ України через територію росії.

Свою позицію щодо таких поїздок, а також рекомендації громадянам, які мають у власності майно на ТОТ, висловили низка українських правозахисних і громадських організацій.

Насамперед слід пам’ятати, що Україна ніколи не визнає законним вилучення нерухомого майна окупаційною владою рф. Це не матиме жодної юридичної сили.

Водночас поїздки на ТОТ хоч і не заборонені законодавством України, проте можуть нести небезпеку для життя і здоров’я громадян. Передбачити чи запобігти діям окупаційної влади неможливо.

Тож для фіксації вилучення нерухомого майна правозахисники рекомендують:

  1. Відслідковувати, що відбувається із житлом на ТОТ України, та збирати про це інформацію.
  2. Перевірити дані про право власності на житлову нерухомість. У разі потреби зверніться до Державного реєстру України.
  3. Звернутися до правоохоронних органів України.

Раніше ми повідомляли, що на ТОТ Запорізької області ворог готується до націоналізаціїземельних ділянок.