Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Прогноз експертів: дефіциту цукру в Україні не буде

3 Червня 2022, 19:00

У 2021 році з вирощеного українського цукрового буряку вдалося виробити 1,4 млн т цукру, що на 44% перевищує показник попереднього року. За словами експертів, його вистачить, щоб спокійно і навіть з запасом перекрити річну потребу України в цьому продукті. Про це повідомляє РеІнформ з посиланням на Український клуб аграрного бізнесу.

Зазначається, що із врахуванням того фактору, що частина населення України тимчасово виїхали за кордон, то й фонд споживання також зменшився і, відповідно, перехідний залишок збільшується.

Окрім того, за словами експертів, вже закінчується посів цукрового буряку цього літа і станом на 2 червня 2022 року вже засіяно 181 тис. га, що становить 80% посівних площ попереднього року.

Зазначається, що вже через 4 місяці в Україні розпочнеться новий сезон цукроваріння для забезпечення потреб українців.

Однак на фоні війни в Україні спостерігається ажіотажний попит на базові харчові продукти. Кожна родина намагається створити запас продукції не на один місяць, побоюючись нестачі харчових продуктів і можливого зростання цін. Своєю чергою підвищений попит може призвести до зростання цін.

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, згідно з інформацією Державної прикордонної служби України, з 24 лютого прикордонники оформили понад 8,3 млн осіб, які перетнули кордон України з державами ЄС та Молдовою в обох напрямках.

Фото: Агрополіт