Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

На Харківщині понад 350 жителів придбали нове житло за програмою «єВідновлення»

7 Травня 2024, 13:01

За програмою компенсації житла, зруйнованого внаслідок повномасштабної війни, мешканці Харківщини вже придбали 277 квартир та 79 приватних будинків, найбільшу кількість з яких куплено у Харкові та Чугуївській громаді. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Харківську обласну військову адміністрацію.

Зазначається, що мешканці області витратили на придбане житло 595 млн грн, з яких 584,5 млн грн було оплачено за допомогою житлових сертифікатів. Загалом було видано 1835 сертифікатів на суму 2,6 млрд гривень як компенсацію за зруйноване майно.

«Головам органів місцевого самоврядування найголовніше продовжувати формувати заяви від наших громадян і організовувати ці виплати. Адже поки це єдиний спосіб оформити відшкодування, поза тими програмами, що ухвалені на місцевих сесіях через місцеві бюджети»,підкреслив начальник ОВА Олег Синєгубов.

Загалом з початку реалізації програми «єВідновлення» в області було подано 32 473 заяви для отримання грошової допомоги на ремонт пошкодженого житла. Найбільше заяв надійшло від мешканців Ізюмського, Харківського та Чугуївського районів.

«У межах цієї програми 18 077 заявників вже отримали 1,6 млрд грн на ремонт житла. Ухвалено рішення про компенсацію для 1091 заявника на суму 187 тис. грн», – йдеться у повідомлені.

Нагадаємо, що жителям Херсонщини за урядовою програмою «єВідновлення» нарахували понад мільярд гривень.