Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

В українських школах впроваджують урок із прав дитини

7 Травня 2024, 10:34

В Україні розпочинається проєкт навчання учнів правам дитини згідно з Європейською соціальною хартією. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Асоціацію інноваційної та цифрової освіти, яка реалізує проєкт за підтримки Офісу омбудсмена та Ради Європи в межах проєкту «Посилення соціального захисту в Україні» з метою розвитку обізнаності учнів українських шкіл про права та свободи людини, пише Укрінформ.

«Мета проєкту – формування у здобувачів освіти обізнаності у своїх соціальних правах, закріплених в ЄСХ, формування первинних навичок захисту своїх прав та залучення до правозахисної діяльності, спрямованої на імплементацію європейських соціальних стандартів в України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для учнів 5-11 класів розробили спеціальний навчальний урок, який отримав офіційний гриф Міністерства освіти і науки для можливості викладання у закладах освіти, а для вчителів, що проводитимуть цей урок, розроблено курс підвищення кваліфікації.

З квітня поточного року такі уроки вже почали впроваджувати у школах.

«Лише знаючи свої права, можна запобігти їх порушенню і боротися за їх дотримання, а тому реалізація такого проєкту є вкрай важливою для кожного українця, особливо для молодого покоління. Проєкт відкриє нові можливості для розвитку обізнаності учнів про свої права та свободи»,зазначив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Цей урок допоможе учням дізнатися більше про соціальні права в контексті Європейської соціальної хартії та про механізм їхнього моніторингу та захисту.

Очікується, що проєкт охопить усі регіони України. Вже у найближчий час навчання пройдуть 10 тисяч учнів та 3 тисячі вчителів.

Раніше ми розповідали про те, що в Україні запустили ініціативу «Шкільний Урок Волонтерства» з відомими українками.