Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

МЗС України закликало не визнавати путіна легітимним президентом рф

7 Травня 2024, 7:53

Про це йдеться в заяві, опублікованій у понеділок, 6 травня, на офіційній сторінці відомства. Про це повідомляє РеІнформ із посиланням на Мінреінтеграції.

У міністерстві зазначили, що під час так званих виборів у березні 2024 року російська федерація порушила положеннячисленних міжнародних документів.

Одним із порушень норм і принципів міжнародного права стала незаконна організація «виборчого процесу» на тимчасовоокупованих рф суверенних територіях України.

Російська влада залучала до так званого волевиявлення мільйони громадян України, які перебувають на ТОТ або підпримусом були переміщені на територію рф, свідомо застосовуючи до них погрози й шантаж.

Такі дії рф вкотре доводять, що керівництво країни не визнає своєї відповідальності та не збирається припиняти збройнуагресію проти України.

З огляду на ці факти, а також враховуючи чинний ордер Міжнародного кримінального суду на арешт путіна, «Україна небачить правових підстав для його визнання демократично обраним і легітимним президентом російської федерації», підкреслили в МЗС.

«Закликаємо іноземні держави, міжнародні організації та громадськість слідувати цьому прикладу, не визнавати результатиросійських псевдовиборів і легітимності російського диктатора володимира путіна», – наголошується в заяві.

Раніше ми розповідали, що проведення псевдовиборів на ТОТ створює підстави для невизнання путіна президентом рф.