Все про гуманітарну складову - офіційно
ВАЖЛИВО

Українські бібліотекарі публікуватимуть статті на українській «Вікіпедії»

6 Травня 2024, 12:43

Нещодавно Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та громадська організація «Вікімедіа Україна» підписали меморандум про співпрацю, за яким бібліотекарі наповнюватимуть «Вікіпедію» задля підвищення кваліфікації. Про це РеІнформ повідомляє з посиланням на Укрінформ.

Зазначається, що після підписання меморандуму певну кількість бібліотекарів планують навчити користуватися «Вікіпедією». Вони згодом передадуть цей досвід своїм колегам. Співпраця відбуватиметься на громадських засадах як підвищення кваліфікації

«Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють Вікіпедію, а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати і поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу»,сказав директор бібліотеки імені Ярослава Мудрого, Олег Сербін.

Наразі в Україні діє близько 13 тисяч книгозбірень. Очікується, що така співпраця збільшить кількість матеріалів на «Вікіпедії», а також підвищить обізнаність бібліотекарів.

Крім того, протягом останнього місяця в нашій державі було створено 4 800 статей. За цим показником Україна знаходиться на 10-му місці в світі.

Загалом за числом статей в онлайн-енциклопедії наша країна посідає 14-те місце у світі, а за розміром бази даних – 12-те місце у світі, що свідчить про високий рівень.

Нагадаємо, що українська «Вікіпедія» посіла 14 місце у світі за кількістю статей.